Dobré zahrady - návrhy a realizace zahrad, projekty a rozpočty, drobné zahradní stavby, závlahové systémy...

Realizační činnost

Naše firma nabízí návrhy i realizaci zahrad. Provádíme terénní úpravy, výsadby rostlin, navrhneme a zrealizujeme automatické závlahové systémy Hunter, drobné zahradní stavby, vytváříme okrasnou vodu v zahradě, travnaté plochy výsevem nebo pokládkou travního koberce i zahradní led osvětlení.

Naší snahou je, provádět zahrady jako celek od návrhu po realizaci. Následně rádi pomůžeme s jarní a podzimní péčí o Vaši zahradu.

 

Zahradní stavby

Drobné stavby v zahradě jako jsou krytá posezení, terasy, altánky, pergoly, opěrné zídky, jezírka, potoky nebo jiná okrasná voda, mají v zahradě svůj nezastupitelný význam. Zahrada získá osobitý charakter a stane se místem, kde si s jejich pomocí vytvoříte vzácné soukromí i pohodu.

 

Zakládání trávníků

Kvalitní trávník je neodmyslitelnou součástí zahrady z estetických i praktických důvodů. Dobře založený a následně pečlivě pěstovaný trávník přináší potěchu oku, je příjemný pro chůzi, hru dětí i sportovní vyžití.

K rychlému dosažení skvělého trávníku se používá předpěstovaný travní koberec, který je po položení velmi brzy možno zatěžovat a užívat si jeho krásy. Vysetý trávník je levnější, ale potřebuje čas a péči k tomu, aby bylo dosaženo stejného efektu.

V našich klimatických podmínkách obzvláště doporučujeme před založením trávníku nainstalovat automatický závlahový systém. Bez něj kvalitního trávníku nedocílíte, pokud nebudete pravidelně zalévat.  

Krásná zelená plocha udržovaného trávníku je odměnou za vynaložené úsilí a investice

 

Výsadby

Každá zahrada má díky své poloze a uspořádání osobitý charakter, který je třeba využít. Dobrým výběrem rostlin podle tvaru, barvy, vzrůstu, struktury listů a jejich umístěním, lze přispět k vytvoření krásného a harmonického vzhledu. Stromy a keře jsou kostrou každé zahrady. Mohou tvořit dominanty, skupiny a romantická zákoutí. Ostatní rostliny a květiny dotvoří obraz zahrady a pomohou s její proměnu během celého roku. Použitím rostlin můžeme vytvořit soukromí, příjemný stín v horkých letních měsících, romantickou atmosféru, pocit klidu, pohody, ale i krásné výhledy z okna či terasy.


Pomocí výsadby lze umocnit charakter domu ať v moderním nebo romantickém stylu

 

Voda v zahradě

Zahrada s jezírkem nebo jinou formou vody člověka od nepaměti okouzluje a magicky přitahuje, přivádí do zahrady ptáky a jiné živočichy.  Voda symbolizuje život a sílu. Zrcadlení oblohy a bezprostředního okolí na hladké hladině, hra vlnek ve větru, zurčící potůček a zpěněná voda pod vodopádem lahodí našemu zraku i sluchu a navozuje příjemnou atmosféru.

 

Automatické závlahové systémy

Pro zavlažování travnatých ploch a ploch s výsadbou Vám navrhneme automatický závlahový systém. S jeho pomocí docílíme optimálních podmínek pro rostliny a vy šetříte vodou i svým časem. Jen tak můžeme vypěstovat kvalitní travnatý koberec. Totéž platí i pro kapkovou závlahu, která pravidelnou a přiměřenou závlahou umožní rostlinám zdravý růst.

Trávníky se zalévají výsuvnými postřikovači a ostatní výsadby jsou zavlažovány soustavou kapkovacích hadic. Vše je ovládáno řídící jednotkou, která se o celý režim závlahy postará. Pro případ deště je nainstalován srážkový senzor, který vypojí činnost závlahy na dobu, kdy je v půdě dostatek vláhy. Závlaha se dá realizovat jak z vodovodního řádu, tak ze studny nebo z nádrží na dešťovou vodu. Poradíme si s každou možností zapojení. 

Máme dlouholetou spolupráci s firmou Irimon s.r.o., která má zastoupení Hunter Industries Inc. pro ČR.

 

Světlo v zahradě

Zahradní osvětlení má dvě funkce. Potřebujeme osvětlit cesty, vstupy, schodiště nebo prostory pro posezení a zábavu. Toto osvětlení je funkční a praktické, přizpůsobuje se potřebám použití.

Další funkcí večerního osvětlení je navození příjemné až magické atmosféry v zahradě. Nasvícením rostlin, vody nebo jiných zajímavých zákoutí můžeme docílit neopakovatelného divadla měnícího kulisy nejen podle světelných podmínek, ale i podle ročního období.

Používáme bezpečné napětí 12V. Osvětlení může být napojeno na stmívače, pohybové čidlo, časovač, lze využít i některého inteligentního ovládání.